Strefa Rodzica Kontakt

Żywienie

W przedszkolu Arka Noego posiłki są przygotowywane we własnej oraz w pełni profesjonalnie wyposażonej kuchni. Nad jakością oraz smakiem potraw czuwa nasz doświadczony kucharz, który dba o to, aby wszystkie posiłki posiadały odpowiednią wartość energetyczną oraz dostarczały niezbędnych składników odżywczych.

Posiłki przygotowywane w naszej kuchni są zdrowe, smaczne oraz urozmaicone.
Menu na każdy tydzień wywieszane jest na tablicy ogłoszeniowej w szatni przedszkola. Podajemy cztery posiłki o stałych porach, w odpowiednich odstępach czasowych.

Nasza kuchnia ma wdrożony system HACCP. Oznacza to, że gwarantujemy najwyższą jakość i bezpieczeństwo na każdym etapie przygotowywania posiłków.

Uwzględniamy potrzeby żywieniowe dzieci alergicznych.

W przedszkolu Arka Noego nie ograniczamy dzieciom ilości spożywanych dań oraz nie zmuszamy do jedzenia. Naszym celem jest zachęcenie dzieci do spróbowania dań oraz polubienia ich. Wszystkie posiłki są estetycznie serwowane, na ładnej oraz ujednoliconej zastawie. W naszym przedszkolu przywiązujemy ogromna wagę do zachowania przy stole. Uczymy kulturalnego spożywania posiłków, prawidłowego posługiwania się sztućcami oraz samodzielnego nakładania posiłków.

W przedszkolu Arka Noego odbywają się cyklicznie warsztaty kulinarne.
Nasi „Mali Kucharze” zakładają fartuszki, w których pod okiem kadry przedszkola, tworzą wyjątkowe oraz oryginalne potrawy. Wspólne przygotowywanie posiłków daje dzieciom mnóstwo radości, a dzięki tej zabawie, przedszkolaki poznają prawidłowe nawyki żywienia.